Amphenol Anytek HE0350310000G
Part No.:
HE0350310000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLOCK 3POS 34DEG 2.54MM PCB
Shipping
HE0350310000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
HE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Mating Orientation:
34° (146°) Angle with Board
Current:
4 A
Voltage:
150 V