Sullins Connector Solutions HCC19HEYH
Part No.:
HCC19HEYH
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 19POS 0.100
Shipping
HCC19HEYH Information
Number of Positions:
19
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Flange Feature:
Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C