Sullins Connector Solutions HCC13HEYI
Part No.:
HCC13HEYI
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 13POS 0.100
Shipping
HCC13HEYI Information
Number of Positions:
13
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Flange Feature:
Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C