Amphenol Anytek HC14B0800000G
Part No.:
HC14B0800000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLOCK 14POS 45DEG 3.7MM PCB
Shipping
HC14B0800000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
HC
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.146" (3.70mm)
Mating Orientation:
45° (135°) Angle with Board
Current:
2 A
Voltage:
300 V