Sullins Connector Solutions HBC22HEYN
Part No.:
HBC22HEYN
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 22POS 0.100
Shipping
HBC22HEYN Information
Number of Positions:
22
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C