Sullins Connector Solutions HBC19HETN
Part No.:
HBC19HETN
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 19POS 0.100
Shipping
HBC19HETN Information
Number of Positions:
19
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C