Sullins Connector Solutions HBC17HEYI
Part No.:
HBC17HEYI
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 17POS 0.100
Shipping
HBC17HEYI Information
Number of Positions:
17
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Flange Feature:
Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C