HB180.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | HB180 |
| Manufacturer | ST Engineering Urban Solutions |
| Series | HB8 |
| Package/Case | Module |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Product Status | Active |
| Programmable | - |
| RF Family/Standard | General ISM > 1GHz, Radar |
| Protocol | - |
| Modulation | CW |
| Frequency | 10.522GHz ~ 10.527GHz |
| Data Rate | - |
| Power - Output | 18dBm |
| Sensitivity | -93dBm |
| Serial Interfaces | Analog |
| Antenna Type | On-Board, Patch |
| Utilized IC / Part | - |
| Memory Size | - |
| Voltage - Supply | 5V |
| Current - Receiving | - |
| Current - Transmitting | 30mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -15°C ~ 55°C |
The following parts include "HB180" in Silicon Labs HB180.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.