Amphenol Anytek HA0251500000G
Part No.:
HA0251500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 2P SIDE ENT 2.54MM PCB
Shipping
HA0251500000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
HA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
2 A
Voltage:
150 V