Amphenol Anytek H70210830000G
Part No.:
H70210830000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLOCK 2POS 7.5MM PCB
Shipping
H70210830000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
H7
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Horizontal and Vertical with Board
Current:
8 A
Voltage:
300 V