Amphenol Anytek H60220801000G
Part No.:
H60220801000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 2P SIDE ENTRY 10MM PCB
Shipping
H60220801000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
H6
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.394" (10.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
11 A
Voltage:
300 V