Amphenol Anytek H51970500000G
Part No.:
H51970500000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5MM
Shipping
H51970500000G Information
Number of Positions:
19
Positions Per Level:
19
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C