Amphenol Anytek H51850520000G
Part No.:
H51850520000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5.08MM
Shipping
H51850520000G Information
Number of Positions:
18
Positions Per Level:
18
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C