American Electrical Inc. H-040-50808
Part No.:
H-040-50808
Description:
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM
Shipping
H-040-50808 Information
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C