American Electrical Inc. H-040-38108
Part No.:
H-040-38108
Description:
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.81MM
Shipping
H-040-38108 Information
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C