American Electrical Inc. H-030-50008
Part No.:
H-030-50008
Description:
TERM BLOCK HDR 8POS 90DEG 5MM
Shipping
H-030-50008 Information
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C