Murata Electronics GRM31A5C2J470JW01D
Part No.:
GRM31A5C2J470JW01D
Description:
CAP CER 47PF 630V C0G/NP0 1206
Shipping
GRM31A5C2J470JW01D Information
Product Status:
Active
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)