GM02SP.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | GM02SP |
| Manufacturer | Sequans Communications |
| Series | - |
| Package/Case | LGA Module |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Programmable | - |
| RF Family/Standard | Cellular |
| Protocol | LTE Cat M1, LTE Cat NB1, LTE Cat NB2, LTE-M/NB-IoT |
| Modulation | - |
| Frequency | 617MHz ~ 2.2GHz |
| Data Rate | 1.1Mbps |
| Power - Output | 23dBm |
| Sensitivity | - |
| Serial Interfaces | ADC, GPIO, I2C, JTAG, SPI, UART |
| Antenna Type | Integrated, Trace |
| Utilized IC / Part | - |
| Memory Size | - |
| Voltage - Supply | 2.2V ~ 5.5V |
| Current - Receiving | - |
| Current - Transmitting | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
The following parts include "GM02SP" in Silicon Labs GM02SP.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.