Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | GKG10015 |
| Manufacturer | EW Electronics |
| Series | SURFTRIM® GKG |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Capacitance Range | 3 ~ 10pF |
| Adjustment Type | Top |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Q @ Freq | 300 @ 1MHz |
| Size / Dimension | 0.236" Dia (6.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Features | General Purpose |
The following parts include "GKG10015" in Silicon Labs GKG10015.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.