Sullins Connector Solutions GEC05DRYN-S93
Part No.:
GEC05DRYN-S93
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 10POS 0.100
Shipping
GEC05DRYN-S93 Information
Card Thickness:
0.093" (2.36mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Mounting Type:
Through Hole
Termination:
Solder
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C