Vishay General Semiconductor - Diodes Division GDZ3V3B-G3-18
Part No.:
GDZ3V3B-G3-18
Description:
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323
Shipping
GDZ3V3B-G3-18 Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.3 V
Tolerance:
±4%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
120 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
20 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C