Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components G27094732209JLA000
Part No.:
G27094732209JLA000
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 22 OHM 5% WW
Shipping
G27094732209JLA000 Information
Manufacturer:
Series:
G200
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
22 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
17W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:
100/ +180ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 350°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.413" Dia x 1.941" L (10.49mm x 49.30mm)