Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components G26093333302JLA000
Part No.:
G26093333302JLA000
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 33K OHM 5% WW
Shipping
G26093333302JLA000 Information
Manufacturer:
Series:
G200
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
33 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
13W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:
100/ +180ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 350°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.386" Dia x 1.272" L (9.80mm x 32.30mm)