G063045000.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | G063045000 |
| Manufacturer | Excelitas Technologies |
| Series | LINOS Singlets |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Type | Plano-Convex Singlet |
| Focal Length | 60mm |
| Wavelength | 350nm ~ 2000nm |
| Optic Diameter | 22.4mm |
| Clear Aperture | 21.4mm |
| Optic Center Thickness | 4mm |
| Optic Edge Thickness | 2mm |
| Optic Material | N-BK7 |
| Mounting Type | 25mm |
The following parts include "G063045000" in Silicon Labs G063045000.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.