Samtec Inc. FW-05-05-F-D-361-085
Part No.:
FW-05-05-F-D-361-085
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Shipping
FW-05-05-F-D-361-085 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, FW
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Number of Positions:
10
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin:
0.446" (11.328mm)
Length - Post (Mating):
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height:
0.361" (9.169mm)