Samtec Inc. FW-05-03-F-D-303-065
Part No.:
FW-05-03-F-D-303-065
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Shipping
FW-05-03-F-D-303-065 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, FW
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Number of Positions:
10
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin:
0.368" (9.347mm)
Length - Post (Mating):
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height:
0.303" (7.696mm)