FMVC11022.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | FMVC11022 |
| Manufacturer | Fairview Microwave |
| Series | - |
| Package/Case | 16-SMD, No Lead |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| Frequency Range | 2 ~ 2.75GHz |
| Frequency - Center | 2.375GHz |
| Voltage - Supply | 11V |
| Tuning Voltage (VDC) | 0 V ~ 10 V |
| 2nd Harmonic, Typ (dBc) | -12 (Max) |
| Icc Max | 21mA |
| Pushing (MHz/V) | - |
| Power (dBm) | 7 (min) |
| Phase Noise Typ (dBc/Hz) | -85 (Max) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Size / Dimension | 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm) |
| Height | 0.126" (3.20mm) |
The following parts include "FMVC11022" in Silicon Labs FMVC11022.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.