YAGEO FMP300JR-73-27K
Part No.:
FMP300JR-73-27K
Description:
RES 27K OHM 5% 3W AXIAL
Shipping
FMP300JR-73-27K Information
Resistance:
27 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)