YAGEO FMP200JR-52-51K
Part No.:
FMP200JR-52-51K
Description:
RES 51K OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
FMP200JR-52-51K Information
Resistance:
51 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)