YAGEO FKN50SJR-52-5R6
Part No.:
FKN50SJR-52-5R6
Description:
RES 5.6 OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
FKN50SJR-52-5R6 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
5.6 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Operating Temperature:
-40°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)