YAGEO FKN2WSJT-73-8R2
Part No.:
FKN2WSJT-73-8R2
Description:
RES 8.2 OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
FKN2WSJT-73-8R2 Information
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
8.2 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)