KYOCERA AVX F981A226MSA
Part No.:
F981A226MSA
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP TANT 22UF 20% 10V 0805
Shipping
F981A226MSA Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
4Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)