KYOCERA AVX F971E225MBAHT3
Part No.:
F971E225MBAHT3
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 25V 1411
Shipping
F971E225MBAHT3 Information
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 135°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 135°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)