KYOCERA AVX F951E225KSAAQ2
Part No.:
F951E225KSAAQ2
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 25V 1206
Shipping
F951E225KSAAQ2 Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
7Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)