KYOCERA AVX F950G477KBAAM1Q2
Part No.:
F950G477KBAAM1Q2
Package:
1411 (3528 Metric)
Description:
CONFORMAL SMALL
Shipping
F950G477KBAAM1Q2 Information
Series:
F95 Audio
Product Status:
Active
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
400mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)