KYOCERA AVX F950G157MSAAM1Q2
Part No.:
F950G157MSAAM1Q2
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CAP TANT 150UF 20% 4V 1206
Shipping
F950G157MSAAM1Q2 Information
Series:
F95, Frameless™
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.067" W (3.20mm x 1.70mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)