KYOCERA AVX F911V685MCC
Part No.:
F911V685MCC
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2312
Shipping
F911V685MCC Information
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)