KYOCERA AVX F911A337KNC
Part No.:
F911A337KNC
Description:
CAP TANT 330UF 10% 10V 2917
Shipping
F911A337KNC Information
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)