KYOCERA AVX F911A227MNC
Part No.:
F911A227MNC
Description:
CAP TANT 220UF 20% 10V 2917
Shipping
F911A227MNC Information
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)