KYOCERA AVX F910G687MNC
Part No.:
F910G687MNC
Description:
CAP TANT 680UF 20% 4V 2917
Shipping
F910G687MNC Information
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)