F4804A.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | F4804A |
| Manufacturer | Bel Power Solutions |
| Series | F |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Filter Type | Single Phase |
| Configuration | Three Stage |
| Voltage - Rated DC | - |
| Voltage - Rated AC | 80V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase) | - |
| Current | 4 A |
| Frequency - Operating | - |
| Applications | General Purpose |
| Approval Agency | DEMKO, UL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Termination Style | SMD (SMT) Tab |
| Inductance | - |
The following parts include "F4804A" in Silicon Labs F4804A.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.