Amphenol Anytek EZ0651520000G
Part No.:
EZ0651520000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM
Shipping
EZ0651520000G Information
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
6
Positions Per Level:
6
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
15 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C