Samtec Inc. EW-32-13-T-S-570
Part No.:
EW-32-13-T-S-570
Description:
CONN HDR 32POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
EW-32-13-T-S-570 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.330" (8.382mm)
Length - Stack Height:
0.570" (14.478mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)