Samtec Inc. EW-30-12-T-S-440
Part No.:
EW-30-12-T-S-440
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
EW-30-12-T-S-440 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height:
0.440" (11.176mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)