Amphenol PCD ESTM05300
Part No.:
ESTM05300
Manufacturer:
Amphenol PCD
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 5POS SIDE ENT 7.5MM PCB
Shipping
ESTM05300 Information
Manufacturer:
Amphenol PCD
Series:
ESTM
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
5
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
24 A
Voltage:
300 V