Amphenol PCD ESTM02300
Part No.:
ESTM02300
Manufacturer:
Amphenol PCD
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 2POS SIDE ENT 7.5MM PCB
Shipping
ESTM02300 Information
Manufacturer:
Amphenol PCD
Series:
ESTM
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
24 A
Voltage:
300 V