Amphenol PCD ESLM03200
Part No.:
ESLM03200
Manufacturer:
Amphenol PCD
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 3P SIDE ENT 5.08MM PCB
Shipping
ESLM03200 Information
Manufacturer:
Amphenol PCD
Series:
ESLM
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
13.5 A
Voltage:
300 V