Amphenol PCD ESGM04300
Part No.:
ESGM04300
Manufacturer:
Amphenol PCD
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 4POS SIDE ENT 7.5MM PCB
Shipping
ESGM04300 Information
Manufacturer:
Amphenol PCD
Series:
ESGM
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
4
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
17.5 A
Voltage:
300 V