Amphenol Anytek ES0201500000G
Part No.:
ES0201500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 2POS TOP ENTRY 5MM PCB
Shipping
ES0201500000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
ES
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
15 A
Voltage:
300 V