Chemi-Con ERWX451LGC253MGQ0U
Part No.:
ERWX451LGC253MGQ0U
Shipping
ERWX451LGC253MGQ0U Information
Capacitance:
25 mF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
26.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
32.16 A @ 3 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
1.634" (41.50mm)
Size / Dimension:
3.937" Dia (100.00mm)
Height - Seated (Max):
9.606" (244.00mm)